Po bëhen afër një vit nga meçi i fundit i Arnold Gjergjaj, i cili me 17 dhjetor të vitit të kaluar mposhti boshnjakun, Jasmin Hasic me nakaut teknik në raund të pestë.

Gjergjaj e kishte zhvilluar atë meç për të qëndruar në ranglista botërore. I dëshpëruar nga vetvetja me paraqitjen e dobët që e kishte me David Haye me 2016, Gjergjaj ishte i dëshpëruar por gjeti forcë dhe u rikthye me fitore. Por, viti 2017 nuk ishte edhe aq i mirë për Gjergjajn i cili nuk zhvilloi asnjë meç për 12-muaj. Lutemi për te që ky meç të rikthej vetëbesimin dhe Gjergjaj të rikthehet aty ku ai ka për qëlllim, por edhe gjithë ne të cilët e kemi admiruar. Gjergjaj ka potencial, ai vetëm duhet të kthej vetëbesimin dhe të vazhdoj rrugëtimin e suksesit.

Gjergjaj këtë fundjavë bokson me irlandezin Sean Turner. Turner ka bilanc prej 11 fitoresh (7 KO) dhe një humbje. Ai është një kundërshtar i fuqishëm i cili në Basel të Zvicrës udhëton për fitore. Besojmë që Gjergjaj me 9 dhjetor do të tregoj karrakterin e tij dhe do të dëshmoj suksesin e tij. Meçi me Turner do të zhvillohet në tetë raunde të jetë mjaft domethanës për gjithë karrierën e tij. I dëshirojmë suksese bokiserit tonë.

Artikulli paraprakVashat e Istogut e shrytëzuan në maksimum ndeshjen e mbetur në Superligë
Artikulli tjetërNjë verë me “efekt domino” mes portierëve