Mbrojtësi i Liverpooli, Virgil Van Dijk ka rrëfyer një nga momente më të vështira në jetën e tij. Kur ishte 20 vjeç dhe ishte pjesë e Groningen, holandezi u sëmur rëndë, duke dëmtuar apendiksin.

Van Dijk duhet të bënte një operacion emergjente. Apendiciti i kishte sjellë edhe infektim në veshkë dhe ai u shtrua në gjendje të rëndë.  Në rrëfimin e tij dramatik, një nga mbrojtësit më të mirë në botë, tregon se si firmosi një lloj testamenti që nëse do të vdiste paratë t’i kalonin mamasë së tij.

Më kujtohet ende vetja i shtrirë në shtrat. E vetmja gjë që mund të shihja ishin tuba që dilnin jashtë trupit tim, trupi im ishte në gjendje të keqe dhe nuk mund të bëja asgjë. Në momente të tilla, skenari më i keq të shkon vërdallë në mendje.

Jeta ime ishte në rrezik. Mamaja ime dhe unë iu lutëm Zotit dhe diskutuam skenarë të mundshëm. Në një moment, unë duhej të firmosja disa dokumente, ishte një lloj testamenti, nëse do të vdisja, pjesë e parave të mia do t’i shkonte mamasë. Sigurisht, askush nuk dëshironte të fliste rreth kësaj gjëje, por duhej ta bënim, mund të përfundonte gjithçka”, tregoi Van Dijk.

/Supersport.al

Artikulli paraprakFC Liria kërkon që menjëherë të rikthehet edhe Liga e Parë, pasi morën vesh nga Lul Raka se FFK-së e mbylli edicionin
Artikulli tjetërBarcelona, shpreson t’i gjejë fondet për blerjen e Lautaros