Kombëtarja e Francës fitoi ndaj Luksemburgut me rezultat 1 me 3.

Giroud shënoi dy herë, dhe Griezmann shënoi një gol nga pika e bardhë.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Joachim në minutën e 34.

Artikulli paraprakBelgjika përpak nuk u befasua nga Greqia
Artikulli tjetër“Skifterat” e Gjilanit braktisin “Dardanët”: Një nga arsyet baneri “Kosovo is Kosovo”…