Ardhmëria e sulmuesit francez Olivier Giroud ende është në dyshim sepse ka qëra se aim und të largohet nga Emirates. Mediat britanike po shkruajnë se aim und të përfundoj në duart e trajnerit Ronald Koeman te Everton, pasi klubi nga qyteti i Liverpool po mundohet të përforcohet edhe më shumë në fazën e sulmit pas largimit të Romelu Lukaku, shkruan Korneri.net.

Bosi i Evertonit e pranoi shumë përpara ndeshjes së parë kualifikuese në Europa League përballë Ruzomberok, se skuadra e tij ka nevoj ende për përforcime dhe ende dëshironte futje të reja për ta bërë “shumë të fortë” skuadrën e tij. Giroud pa dyshim duhet të vendos vet, pasi te Arsenali tashmë nuk e ka të sigurtë vendin e startuesit pas ardhjes së Alexandre Lacazette. /Korneri.net

Artikulli paraprakNeymar paguan 222 milionë euro, por La Liga e refuzon
Artikulli tjetërWladimir Klitschko tërhiqet nga boksi