Juventus planifikon përforcime, por do të ketë edhe largime gjatë afatit kalimtar të verës.
Juventus është aktiv në të gjitha drejtimet, si në angazhimin e përforcimeve ashtu edhe tek shitjet.
“Gianluca Di Marzio” ka bërë të ditur emrat e disa prej futbollistëve që mund të largohen nga klubi, gjatë afatit kalimtar të verës. Stefano Sturaro ka zgjuar interesim nga Everton”.

Kurse, Mario Lemina mund të transferohet në Arsenal.

Të tjerët që momentalisht lidhen me largim nga Juventus janë të rinjtë, Mattiello, Mandragora dhe Cassata.

Artikulli paraprak20 trajnerët e mëdhenj që janë pa skuadër
Artikulli tjetërIsh ylli i Serie A, tranjer te Tirana