Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard ka filluar punën ne akademinë e skuadrës angleze ne rolin e trajnerit të grupmoshave të reja. Pas largimit nga LA Galaxy dhe pensionimit nga futbolli aktiv,Gerrard është shprehur i gatshëm të ndjekë hap pas hapi zhvillimin edhe në aspektin menaxherial.Për këtë ne ndihmë i ka dalë Klopp dhe klubi i tij nga Merseyside,të cilët i kanë dhënë mundësinë që të zhvillohet edhe më tutje profesionalisht në qendrën stërvitore të klubit në Melëood.Padyshim që frytet e punës së tij si trajner do ti shohim në të ardhmen .

Artikulli paraprakZhgënjim i madh, agjenti i Donnarumma kërcënon Milanin
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Zuka dhe Salih tradhëtojnë Besën, por pejanët presin dy superpërforcime