Genoa do të shitet nga Enrico Preziosi.

Cikli i presidentit Rossoblu duket se ka marrë fund pasi  ka shumë blerës të mundshëm për klubin italian, derisa  në botimin e sotëm në “La Repubblica”, thuhet se Genoa është shumë afër të shtitet, përcjell Korneri.net

Nuk janë vetëm Radrizzani dhe Manfredi në garën për blerjen e Genoas. Rahhal Boulgoute, i konsideruar një nga pesë personat më të pasur në Maroko, gjithashtu ka vendosur të hyjë në garë, sepse  biznesi përmes mbajtjes së tij në Marita Group, për të cilën Moulay Youssef El Alaoui, princi i mbretërisë së Marokut, është presidenti nderi, ata duan të hyjnë në futboll.

Biznesmeni maroken i ka dhënë një mandat avokatit të tij për të bërë publik negociatat, këto janë fjalët e avokatit romak Pasquale Giordano i cili po ndjek negociatat: “Një konsorcium ka dalë në pah, por oferta për blerjen e Genoa, nuk varet nga ne të themi nëse, me të drejtë apo gabim, Preziosi e quajti atë “qesharake”. Sidoqoftë, ne gjithashtu lexuam njoftimin për shtyp nga tifozët dhe kuptuam nevojën që mbështetësit e  klubit  të kuptojnë nëse kushtet për shitjen e klubit janë në të vërtetë serioze. Për tifozët e Genoas atëherë themi: dijeni që ekziston edhe një sipërmarrës shumë  serioz  që dëshiron të merr klubin dhe ta ngrit në nivele më të larta”.

Gjithnjë sipas këtyre burimeve, Rahhal Boulgoute, është jashtëzakonisht serioz në këtë marrëveshje të mundshme dhe sipas tij marrëveshja mund të mbyllet më së largu deri në fund të javës, pasi paratë për të nuk janë aspak problem, vetëm se Enrico Preziosi, disi nuk është shumë i qartë në kërkesat e tij, dhe po mendohet shumë pavarësisht se e ka vënë vet ai në shitje klubin.

Për fund blerësi i ri potencial ka dy fjalë për zyrtarët e klubit, Preziosin dhe tifozët e Genoas: “Dua të them, a keni besim? Preziosi dëshiron të shesë klubin dhe ne duam të blejmë, pse nuk duhet të jem unë?” /Korneri.net

Artikulli paraprakTalenti suedez në vizita mjekësore
Artikulli tjetërGjilani siguron shërbimet e Ardit Hilës