Treshja e gjyqtarëve Kosovar me kryesor Genc Nuzën kanë ndarë drejtësin në menyër perfekte në takimin e sontëm miqësor Turqi – Moldavi, ndeshje të cilën e fituan vendasit me rezultat 3:1.

Pas ndeshjes, mund të konkludojmë se treshja kosovare debutoi në mënyrën më të mirë të mundshme në arenen nderkombëtare, pasi Nuza u tregua shumë autoritativ, kurse asistentët e tij treguan nivel të lartë profesional, duke mos gabuar asnjëherë në vendimet për pozocion jashtë loje edhe pse në disa raste flamuri i tyre u ngrit në mënyrë të rregullt edhe pse kishin të bëjnë për vendime milimetrike.

Artikulli paraprakRrëfehet Albert Bunjaku, e zbulon të ardhmen e tij
Artikulli tjetërEkskluzive/Ardian Kozniku: Jam gati për Kosovën pa asnjë rezervë! Superliga dhe Evropa janë mbushur me talentë…