Ky është shkrimi i Genz Nuzës në “facebook”.

“Miq të dashur !!!

Sot përfundova me sukses seminarin dhe testet fizike dhe teorike për gjyqtarë në kuadër të UEFA-së .

Kisha kënaqësi të mësoja nga instruktorët e njohur si Devid Elleray dhe Kyros Vasarass antarë të komitetit te gjyqtarëve në UEFA.
Kjo ishte hera e parë për gjyqtarët Kosovar të jenë pjesë e këti seminari.

Falenderojë gjithë ata që më mbështetën gjatë këti rrugëtimi te vështir.Tash na presin sfidat e radhës.

Nga shtëpia e futbollit Evropian me shumë respekt Genci”, ka shkruan Nuza në një statusin në “Facebook”.

Artikulli paraprakNisin arrestimet për incidentin në ndeshjen Itali – Shqipëri
Artikulli tjetërKosovë – Islandë: Analizë e detajizuar e ndeshjes! Mesfusha dhe sulmi “OK”, mbrojtja shumë e pasigurtë…