Klubi i madh anglez Manchester United është gati për thyej të gjtha rekordet në transferime pasi ka kryer planin që ta paguaj klauzolën e brazilianit Neymar, shkruan Korneri.net.
Në raste të tilla kur një klub i ofron saktë paratë e klauzoles së lojtarit, klubi tjetër nuk mund të bëjë asgjë pasi detyrihet ta shet, ndërsa transferimin a jo mund ta ndal vetëm vullneti i lojtarit, këtë rast Neymar. Nëse refuzon të luaj te United, atëherë Barcelona dhe tifozët e vet mund të qëndrojnë të qet, por në rast se Neymar dëshiron t’i bashkohet armatës së Jose Mourinhos, këtë operacion nuk mund ta ndal askush. /Korneri.net

Artikulli paraprakEkskluzive: Lajm katastrofal te Trepça ’89! Nuk do ta besoni se kush do të jetë partneri i Izmakut në qendër të mbrojtjes!!!
Artikulli tjetërVizitat mjekësore të Gonalons te Roma