Gjiganti anglez Manchester United dukët që e ka ndërmend ta mbaj sa më gjatë që është e mundur yllin suedez Zlatan Ibrahimovic.

Kjo pasi pronarët e klubit anglez dëshirojnë të mbajnë më gjatë bomberin suedez pas një formë të shkëlqyer që ai po kalon me “Djajtë e Kuq”. Kontrata aktuale e 35-vjeçarit skadon në fund të këtij sezoni, por kontrata parashikon se nëse Ibra do të shënojë 19 gola këtë sezon, zgjatja e kontratës do të bëhet automatike.

Momentalisht, suedezi ka shënuar plot 14 gola këtë sezon në Premier Ligë, dhe me shumë gjasa me këtë rritem, do të arrihet edhe shifra e 19 golave.

Artikulli paraprakJuventus vazhdon bisedimet me Schalken…
Artikulli tjetërLargohet për 100 mln euro….?