Thiago Alcantara është shumë afër vazhdimit të kontratës me klubin e madh gjerman Bayern Munchen, mëson Korneri.net.
Ditëve të ardhshme msfushori ofanziv spanjoll do të ulet në tavolinë me kryesinë e klubit për të diskutuar vetëm për pagën, sepse kontrata e tij do të jetë deri me 30 qershor të vitit 2021.
Alcantara është bërë njëri ndër lojtarët kyq te Bayern pasi performansa e tij është shumë e lartë gati në çdo ndeshje dhe ndaj çdo kundërshtari. /Korneri.net

Artikulli paraprakDy objektiva për Interin
Artikulli tjetërPronarët e rinj të Milanit pranë dy super-blerjeve