Në fillim Kobe Bryant, pastaj Tim Duncan dhe tash basketbolli amerikan NBA, mbeti edhe pa një yll tjetër. Kevin Garnett i ka dhënë fund krrierës së tij pasi vendosi të largohet përfundimisht pas 21 viteve të kaluara nëpër parketet amerikane 13 prej të cilave i luajti te Minnesota Timberwolves.

Më pas u transferua te Boston ku luajti nga 2007 deri më 2013, për të luajtur vitet e tij më të mira në karrierë e sidomos në vitin 2008. Garnett është basketbollisti më i mirë në histori të Timberwolves pasi atje ka shënuar 19.210 pikë, 4216 kërcime ndërsa e viti titullin MVP në vitin 2004.

Artikulli paraprakManchester United e “asfaltoi” kampionin aktual
Artikulli tjetërPrishtina fitoi në Drenas, +7 nga Feronikeli