Real Maderid po i afrohet edhe më shumë titullit të kampionit.

Mbretërit të premtën mbrëma kanë mposhtur 2-0 Alaves për të shkuarv sërish në +4 ndaj Barcelonës, dhe vetëm mrekullia mund t’ia humbë titiullin e kampionit skuadrës së Zinedine Zidane kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në fund, shkruan Korneri.net

Momenti kulmor i ndeshjes u kap nga kamerat televizive të cilat vërejtën uellsianin e harruarr në stol, Gareth Bale. Atij apsolutisht nuk i interesonte loja pasi ede ashtu kurrë nuk po luan, dhe për ta relaksuar vetën sikur të ishte në plazh, ai mori maskët dhe e vuri në fytyrë për të fjetur.

Kjo foto po e bënë xhiron e botës, por kështu është kur lakmon shumë…më mirë të shkoj diku tjetër dhe të luaj rregullisht se të mbetet në stol non-stop. /Korneri.net

Artikulli paraprakVdiq legjenda e futbollit anglez
Artikulli tjetërBarça merret vesh me lojtarin e Interit, por e ka një problem brenda