Moussa Sissoko pati përfromancë të jashtëzakonshme në Euro 2016, duke treguar klasin e tij të jashtëzakonshëm dhe nisur nga paraqitjet e tij të mira është shndrruar në njërin nga futbollistët më të kërkuar në merkaton verore.

Pas interesimit të Real Madrid, Chelsea, Juventus, tani në garë ka hyrë edhe Paris Saint-Germain, ku në bazë të interesimeve skuadra aktuale e Sissoko Newcastle United ka pak gjasa ta mbajë edhe në Championship.

Artikulli paraprakZyrtare: Llorente befason me skuadrën e re
Artikulli tjetërIsco në shitje! Nuk ka çmim për momentin