Balde Diao Keita esulta dopo il gol del 1-0 18-12-2016 Roma Campionato Italiano Serie A Tim incostro SS Lazio Vs Fiorentina allo Stadio Olimpico di Roma. Match day SS Lazio Vs Fiorentina at the Olimpic Stadium in Rome. @ Marco Rosi / Fotonotizia - Campionato Serie A incontro Lazio Vs Fiorentina

Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, lojtari fantastik i Lazios, Keita Balde, me me gjasa të mëdha do të largohet nga kryeqyteti italian gjatë merkatos verore, pasi për të janë të interesuara disa klube të mëdha evropiane, shkruan “Korneri.net”.

Gjithmonë sipas mediave italiane, Juventus, Manchester United dhe Sevilla kërkojnë shërbimet e Keita, kurse Milan dukët që është tërhequr nga gara, pasi zyrtarët kinez kërkojnë lojtar më me përvojë se sa ai./Korneri.net.

Artikulli paraprakAgjenti e konfirmon: Verratti qëndron te PSG-ja
Artikulli tjetërZyrtare: Fenomeni i ri në futbollin botëror në vizita mjekësore te Real Madrid