Drejtori sportiv i Atletico Madridit, Jose Luis Caminero ka përshëndetur transferimin e Kevin Gameiros, si një shtesë e përsosur për sulmin e ekipit të tij.

Gameiro ka përfunduar kalimin e tij prej 41 milionë euro në Atletico nga Sevilla të shtunën, pasi ‘Los Colchoneros’ u rrëzuan në përpjekjet e tyre për të sjellë përsëri Diego Costan, dhe Caminero beson se francezi është i qepur për stilin e të luajturit të Diego Simeones.

“Ai është një sulmues që është mësuar të shtyp mbrojtësit dhe është i palodhur në përpjekjet e tij, kështu që ai i përshtatet në mënyrë të përkryer në atë që kemi dashur për të forcuar sulmin tonë”, tha ai për

Artikulli paraprakHernanes, objektiv i tri skuadrave të mëdha evropiane
Artikulli tjetërGashi shënon gol të bukur nga gjuajta e lirë