Real Madrid shënoi edhe golin e katërt përballë Bayern Munchen, dhe në këtë mënyrë depërton për herë të shtatë rresht në gjysmëfinale.
Ronaldo shënoi hat-trick, por Marcelo ishte gjenial në këtë akcion dhe asistim.

Artikulli paraprakRonaldoi shënoi nga (offside)
Artikulli tjetërSupertalenti Asensio ia dha shuplakën e fundit bavarezëve (Video-goli)