Reprezentuesi italian bëhet sportisti italian më i paguari në botë.

Danilo Gallinari ka vensosur që të transferhet nga LA Clippers. Një foto e tij e postuar ditë më parë në “Hollyëood”, ishte vetëm sinjali i parë i asaj çfarë pritej në ditët në vazhdim.
Gallianri nënshkroj kontratë 3-vjeçare me skuadrën nga LA të velfshme 65 milionë milionë dollarë, dhe në këtë mënyrë bëhet italiani më i paguar në botën e sportit.
Tashnë ish anëtari i Denver Nuggets edicionin që e lam pas pati një mesatare prej 18,2 pikë, 5,2 kërcime dhe 2,1 asistime për ndeshje. /Korneri.net

Artikulli paraprakVetëm 5 nga 22 ekipe të mëdha Europiane kanë ndërruar trajner
Artikulli tjetërInter po ia rrëmben Juventusit objektivin e kahmotshëm