Drejtori sportiv, Adriano Galliani, ka folur për Vincenzo Montellan dhe ka zbuluar emrat të trajnerëve tjerë.

Në një intervistë për Milan TV italiani ka zbuluar se edhe trajneri i Interit, Frank De Boer, ishte në mesin e kandidatëve.

“Për shumë vjet nuk kemi ndërruar trajnerin. Montella është një trajner që kërkon t’i jap një lojë skuadrës tonë. Kjo është një gjendje që i pëlqeu presidentit Berlusconit”.

“Montella ishte në mesin e gjashtë kandidatëve (përfshirë edhe Brocchin), dy ishin trajner të mëdhenj me eksperiencë, ndërsa tre të tjerë ishin Montella, De Boer e Giampaolo”, ka thënë Gallianit.

Artikulli paraprakIsmet Munishi i drejtohet ashpër drejtuesve të FC Prishtina [FOTO]
Artikulli tjetërJa çfarë goli pranoi Etrit Berisha në fund të ndeshjës [VIDEO]