Wilfried Zaha do të vazhdojë karrierën në Turqi. Golashënuesi i Crystal Palace, që provoi të vishte edhe fanellën e Manchester United, është lojtar i lirë prej 30 qershorit.

Gjatë kësaj periudhe është folur shumë për të ardhmen e tij. Lazio dhe Roma ishin dy opsione për në Serie A, por nuk pati bisedime zyrtare mes palëve.

Ofertat nga Arabia nuk munguan, ndërkohë që sulmuesi i Bregut të Fildishtë zhvilloi negociatat me Fenerbahcen. Por pa arritur të gjente gjuhën e përbashkët.

Gjithsesi, e ardhmja e Zaha është Turqia. Me anë të një komunikate zyrtare, kampionët e Galatasarayt kanë njoftuar afrimin e sulmuesit të djathtë.

Zaha, i cili ka veshur fanellat e dy Kombëtareve (Angli, Bregu i Fildishtë) do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me klubin nga Stambolli. Dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në grupet e Champions League.

Artikulli paraprakMilan synon një super mbrojtës
Artikulli tjetërVerstappen nuk ka konkurrentë, fitoi për herë të shtatë rresht