Alvaro Jimenez do të jetë pjesë e Getafës. I riu i skuadrës së madrilenëve është dhënë në formë huazimi te ekipi tjetër spanjoll.
Jimenez u largua nga “Los Blancos” me kërkësë të trajnerit Zinedine Zidane, pasi dëshiron që 21-vjeçari të fitojë më shumë përvojë, dhe ndoshta vitin e ardhshëm mund të përfitojë nga shërbimet e tij.

Artikulli paraprakSkandali i falsifikimit të moshës pushton botën
Artikulli tjetërÇmenden në La Liga, rregulli i ri, apo gjobë e re?!