Mesfushori fantatik i Interit, Roberto Gagliardini, ka pësuar lëndim në gjurin e këmbës së djathtë dhe u desht të largohej nga loja Inter-Sampdoria e cila në fund i takoi mysafirëve 1:2.

Sipas analizave të para mjekësore, Giagliardini sigurtë nuk do të luajë në ndeshjen e ardhshme kundër Crotones, ndërsa shpresat e mjekëve janë që ai të jetë i gatshëm për derbin e madh kundër Milanos pas dy javësh, pasi për momentin sinlajet nuk janë aspak pozitive.

Artikulli paraprakVIDEO/ Shokët trukuan ndeshjen, Fernandez ‘shpërthen’ në lot pasi nuk dinte asgjë
Artikulli tjetërNuk i kanë (kemi) punët mirë pas videos skandaloze!