Njëri ndër futbollistët më të talentuar në botën e futbollit dhe menjëherë ndër më të mirët te skuadra e tij Manchester City, Gabriel Jesus, pësoi lëndim në kyçin e këmbës së djathtë gjatë ndeshjes kundër Bournemouth dhe u desht që pas vetëm 12 minutash lojë t’ia lëshoi vendin të harruarit Kun Aguero.

Te City janë të shqetësuar me lëndimin e brazilianit të talentuar pasi për momentin nuk e dinë se sa mund të jetë serioz ky lëndim, pasi dihet fare mirë se Pep Guardiola nuk është duke llogaritur më te argjentinasi Aguero.

Artikulli paraprakMilan nxori një pikë me shumë fat ndaj Lazios më të mirë
Artikulli tjetërFitore me pak “djers” e Manchester City