Gabriel Barbosa i njohur më mirë si Gabigol, nuk ka mundur në asnjë mënyrë të adaptohet në Serie A te Inter, dhe minutazha e tij e limituar ka shtyrë atë dhe menaxherin e tij që të gjejë njuë skuadër të re ku së paku munsd të luaj, shkruan Korneri.net.
Mundëia më e reale që ai të vazhdoj karrierën është skuadra skuadra spanjolle Sevilla, që është afër ta huazojë për një vit brazilianin 20-vjeçar, mëson Korneri.net.
Klubi italian nuk është kundër këtij huazimi pasi po mendon që edhe me disa shitje të tjera dhe buxehtit të madh që do të ketë gjatë verës për transferime ta ndërtojë një skuadër të fuqishme që do të jetë e denjë të luftojë në të gjitha frontet./Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Barcelona-Osasuna
Artikulli tjetërSkandali: Lajm i keq edhe për Chelsea