AC Milan ka kënaqësinë të njoftojë se ka rinovuar kontratën e Matteo Gabbia deri më 30 qershor 2026.

Matteo, i lindur më 21 tetor 1999, iu bashkua kuqezinjve në moshën 13 vjeç dhe përfundoi karrierën e tij në Sektorin e të rinjve të Milanit, deri në debutimin e tij në skuadrën e parë në gusht 2017, përcjell Korneri.net

Pas 31 paraqitjeve të grumbulluara deri më sot, duke përfshirë 24 si titullar, Matteo do të vazhdojë të mbajë fanellën e kuqezinjve edhe për shumë vite të tjera.  /Korneri.net

Artikulli paraprakCeferin zbarkon në Tiranë: Duam zgjedhje të ndershme, pa ndërhyrje
Artikulli tjetërBilbao eliminoi Real Madridin