Ricardo Quaresma është vetëm njëri nga mijëra e mijëra persona që e përjetuan rëndë aktin terrorist në Stamboll, në afërsi të stadiumit të Besiktasit menjëherë pas përfundimit të ndeshjes kundër Bursaspor. Pas autobombës së shpërthyer mbetën të vdekur së paku 15 persona dhe dhjetra të tjerë të lënduar.

Futbollisti portugez i cili një kohë të gjatë është pjesë e Besiktasit, mbeti i shtangur dhe i frikësuar pas eksplodimit dhe në këtë mënyrë e përjetoi aktin e shëmtur dhe qyqar të atyre që e organizuan.

 

Artikulli paraprakTare shpërthen me akuza: Derbin e Romës e vendosën gjyqtarët, Strootman ishte shumë qesharak
Artikulli tjetërScholes befason të gjithë: Guardiola trajner i nivelit të Championship-it