Neymar  largohet nga PSG pas gjashtë vitesh, gjë që e bëri atë futbollistin më të shtrenjtë në histori.

“Neymar ka rënë dakord për gjithçka me Al Hilal në lidhje me kushtet e kontratës dyvjeçare. Negociatat përfundimtare mes PSG dhe klubit saudit në Paris në lidhje me kompensimin janë duke u zhvilluar. Largimi i Neymar nga PSG është i sigurt.” Këtë e ka publikuar dje gazeta pariziane L’Equipe. Mbrëmë, gjiganti mediatik brazilian Globo zbuloi detaje të reja të marrëveshjes historike, përcjell Korneri.net

Neymar thyen një tjetër rekord financiar

Neymar do të marrë 320 milionë euro për dy sezone në Arabi. PSG gjithashtu do të bëjë mirë. Al Hilal do t’i paguajë atij një dëmshpërblim prej 100 milionë eurosh. Neymar vendos kështu një tjetër rekord financiar. Ai bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori për një klub jashtë Evropës. Klubi saudit tashmë ka rezervuar një termin për ekzaminimin mjekësor të Neymar në Paris për ditën e sotme dhe Globe u informua nga rrethimi i lojtarit se Al Hilal po përgatit një prezantim spektakolar të përforcimit historik për të mërkurën.

E sjellin për të rrëzuar Ronaldon

Al Hilal është klubi më i njohur në Arabinë Saudite. Të shtunën, ajo humbi në finalen e Kupës së Kampionëve Arab nga rivalët e përbetuar Al Nassr, të udhëhequr nga Cristiano Ronaldo. Ai e sjell Neymarin për të rrëzuar Ronaldon me të. Gjatë ofensivës verore të tregut saudit, Al Hilal shpenzoi më së shumti për lojtarë të rinj. /Korneri.net

Artikulli paraprakNdeshje e kartonëve të verdhë dhe të kuq
Artikulli tjetërCaicedo shkon te Chelsea në një transferim rekord