Futbollisti i rivialit lokal të Trepçës 89, anëtari i KF Trepça Samir Sahiti, ka uruar kampionët e ri të Kosovës për suksesin e arritur gjatë këtij edicioni në Super Ligë. Për Sahitin titulli kampion i Trepçës 89 është i merituar dhe në fund mundi i të gjithëve u u shpagua.

Sahiti ka zgjedhur rrjetin social Facebook për këtë urim, ndërkohë ka vendosur foton e tij personale teksa ishte pjesë e Trepçës 89.

Ndryshe nga Trepça89 që sot edhe zyrtarisht u shpall kampion, skuadra e tij aktuale KF Trepça, sipas të gjitha gjasave vitin e ardhshëm do të luaj në ligën e parë.

Artikulli paraprakIsh sulmuesi i mirënjohur mitrovicas uron Trepçën 89
Artikulli tjetërDita e shumëpritur trokiti në derën e Manxhollit