Futbollistët e kombëtares së Kosovës kanë zhvilluar sot një vizitë në një xhami ku edhe kanë zhvilluar një bisedë qasti me Allahun, ATIJ I KOFSHIM FALË.

Kjo është biseda e futbollistëve me Allahun dhe tri porositë e tij për kombëtaren e Kosovës.

Në mes të ditës bëmë një vizitë xhamisë historike. Bashkarisht, me një grup futbollistësh, e informuam Allahun, për ndeshjen e sotme, kundër Islandës.

Allahu na pyeti: Si janë punët, si shkojnë punët?

E informuam për disa cështje por nuk dua të ju ngarkoj juve, por i treguam se kemi ftuar në këtë ndeshje të parë, anëtarësinë e gjërë të Dardanëve, kemi ftuar të gjithë ata që në cilëndo formë kanë kontribuar në futbollin e Kosovës, përfshirë edhe Visar Ymerin.

Allahu atij i kofshim falë u gzua shumë dhe dha porosi: Ta forconi mbrojtjen, të bëheni më të egër në sulm dhe ta shtoni numrin e futbollistëve të fallen në kombëtaren e Kosovës.

Mbi të gjitha dha porosinë, porosia e tretë, mos na I prishni punët me UEFAn dhe FIFA-n dhe mbi të gjitha mbani mend, topi është i rrumbullakët e kurr si dihet./kukunews/

Artikulli paraprakItali-Shqipëri apo Kosovë-Islandë? Ja cilën ndeshje do ndjekë Lorik Cana
Artikulli tjetërLideri i superligës Trepça89 në këtë mënyrë përkrahë Kosovën [FOTO]