Po të jesh lojtarë i madh, jo detyrimisht do të jesh edhe trajner i madh. Në videon e mëposhtme janë disa nga ish-lojtarët e mëdhenj të cilët kanë tentuar që të bëhen trajnerë por, nuk ja kanë arritur qëllimit.

Edgar Davids, Rudi Woller, Alan Shearer, Tony Adams dhe Paul Gascoigne, por edhe Maradona janë disa prej ish-futbollistëve të mëdhenj që kanë tentuar të drejtojnë skuadra por pa skuses.

Artikulli paraprakLuis Enrique: “El Classico” vendimtare, do të jetë luftë
Artikulli tjetërPas 13 vitesh, ndodh kjo befasi në ‘El Clasico’