Futbolli kosovar ka marrë një lajm të zi para pak çasteve, pasi në moshën 65 vjeçate ka ndërruar jetë trajneri i mirënjohur, Emin Simnica, shkruan “Korneri.net”.

Simnica në karrierën profesionale si tjaner kishte udhëhequr Llapin dhe Hysin, kurse në jetën private do të kujtohet si një njeri i dashur dhe një punëtor i madh.

Ne si redaksi e “Korneri.net”, u shprehim ngushëllime të sinqerta të gjithë familjarëve dhe kolegëve të Emin Simnicës./Korneri.net.

Artikulli paraprakMegjithatë, De Sciglio “blindohet” nga Milan?
Artikulli tjetërZbulohen dy asistentët e trajnerit të ri të Barcelonës