Sot gjatë mbrëmjes ka ndërruar jetë legjenda e klubit prizras Liria, Agim Maloku, i cili ishte edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Lajmi është dhënë edhe Federata e Futbollit e Kosovës, që ka dërguar një telegram ngushëllimi për të.

“Me pikëllim e dhembje e morëm lajmin për vdekjen e Agim Malokut, anëtar shumëvjeçar i KE, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Kosovës të Ju shprehim ngushëllimet tona më të thella dhe të sinqerta me rastin e vdekjes së njeriut që i dha shumë futbollit të Kosovës”, shkruan FFK në emër të kryetarit, Fadil Vokrri./Korneri.net.

Artikulli paraprakVikingur – Trepça ’89: Fakte dhe statistika!
Artikulli tjetërAllegri reagon “ashpër” kur pyetet për largimin e Bonucci-t