Na kishte marr malli të shohim më në fund futboll me plot kuptimin e fjalës, e këtë e pamë dhe e shijuam në Olimpico në mes Romës dhe Interit.

Në derbin nr200 në total ndërmjet këtyre dy skuadrave, neroaxurët fituan fal një pjese të dytë të paharruar, mirëpo kur në skuadër ke një Mauro Icardi gjërat janë shumë më të lehta.
Roma ishte skuadër shumë më e mirë në pjesën e parë. Kolarov dhe Nainngolan qëlluan shtyllat, ndërsa Edin Dzeko e kaloi skuadrën kryeqytetase në epërsi pas një asistimi si me dotë nga reprezentuesi belg Nainngolan, shkruan Korneri.net.

Në pjesën e dytë gjërat ndryshuan, dhe spektakli i pjesës së parë u bartë në të dytë, bile edhe më shumë se kaq. Sërish ishte Roma që qëlloi shtyllën përmes Diego Perrotti, dhe nga ky çast Inter shpërtheu. Mauro Icardi e barazoi rezultatin, dhe i njëjti pak minuta më vonë shënoi për epërsinë e parë të skuadrës së tij, derisa goditjen finale Romës ia dha mesfushori Vecino pas një tjetër akcioni perfekt nga e majta.

Inter po paralajmëron stinor të madh dhe luftë për titull të kampionit, derisa Luciano Spalletti i cili kthehet në Romë si kundërshtar, menjëherë fitoi ndaj Di Francesco. /Korneri.net

Artikulli paraprakDortmund fitoi, gëzohet me largimin e Dembele, sepse aty është Aubameyang
Artikulli tjetërTeknologjia në Serie A, problemi i madh për të gjithë