Gjatë këtij vikendi në futbollin evropian do të ketë përballje interesante, të cilat tashmë kanë zgjuar kërshërinë e tifozëve të zjarrtë të futbollit me nivel më të lartë, shkruan “Korneri.net”.

Chelsea – Manchester United është përballja më e pritur e këtij vikendi, ku dy nga skuadrat më të mira angleze do të luftojnë në “Stamford Bridge” për të mbetur në garë për titull.Ndeshja tjetër derbi nga Anglia, do të jetë ajo në mes të Manchester City-t dhe Arsenal-it, e cila do të luhet në “Etihad”, ndërsa Tottenham e pret Crystal Palace-n, dhe Liverpooli udhëton te Ëest Ham-i.

Super-derbi gjerman do të luhet të shtunën, ku Dortmund e pret Bayern Munich-un në “Signal Iduna Park”, në derbin më të madh të Bundesligës.Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes të Barcelonës dhe Sevillës në La Liga, ku vendasit synojnë të ruajnë vendin e parë përballë ekipit të papërshtatshëm të miqve.Në anën tjetër, Real Madrid e pret Las Palmas-in në “Santiago Bernabeu”, Atletico Madrid udhëton te Deportivo La Coruna, ndërsa Valencia e pret Leganes-in.

Premier Liga:

E shtunë

Stoke – Leicester

Huddersfield – West Brom

Newcastle – Bournemouth

Southampton – Burnley

Swansea – Brighton

West Ham – Liverpool

E dielë:

Tottenham – Crystal Palace

Manchester City – Arsenal

Chelsea – Manchester United

Everton – Watford

Bundesliga:

E premte:

Eintracht Frankfurt – Werder Bremen

E shtunë:

Monchengladbach – Mainz

Augsburg – Leverkusen

Hamburger – Stuttgart

Leipzig – Hannover

Freiburg – Schalke

Dortmund – Bayern Munich

E diel

Koln – Hoffenheim

Wolfsburg – Hertha Berlin

La Liga:

E premte

Betis – Getafe

E shtunë

Valenca – Leganes

Deportivo La Coruna – Atletico Madrid

Alaves – Espanyol

Barcelona – Sevilla

E diel

Levante – Girona

Celta Vigo – Athletic Bilbao

Real Sociedad – Eibar

Villarreal – Malaga

Real Madrid – Las Palmas

Serie A:

E shtunë

Bologna – Crotone

Genoa – Sampdoria

E diel

Inter – Torino

Cagliari – Verona

Chievo – Napoli

Fiorentina – Roma

Juventus – Benevento

Lazio – Udinese

Atalanta – Spal

Sassuolo – Milan

Ligue 1:

E premte

Rennes – Bordeaux

E shtunë

Angers – PSG

Monaco – Guingamp

Montperllier – Amiens

Nantes – Toulouse

Troyes – Strasbourg

E diel

Nice – Dijon

Marseille – Caen

Metz – Lille

St Etienne – Lyon

Artikulli paraprakFitore pas shtatë vjetësh në Skenderaj, vendosi Hamiti
Artikulli tjetërHendikep i madh për Napolin