Thomas Lemar nga Monaco pritet që shumë shpejt të transferohet si përforcim në Melwood. Liverpool ka dërguar ofertë 55 funta për majtakun e Monacos dhe pritet t’i konludojnë me sukses negociatat për reprezentuesin e Francës, shkruan Korneri.net.

Por, lajmi i orës 15.00 thuhet se Monaco e ka refuzuar këtë ofertë, dhe menjëherë po bëhet gati oferta e re prej 70 milionë euro.

Në anën nga Anglia raportohet që klubi anglez nuk dëshiron të dëgjojë për shitjen e Philippe  Coutinhos pavarësisht ardhjeve të reja eventuale. Sa i përket zërave për Renato Sanchez tashmë ato janë mohuar nga gazetarët me emër afër klubit. Megjithatë, opsione si Virgil Van Dijk dhe Alex- Oxlade Chamberlain janë akoma të mundshme për skuadrën e Klopp, që ka vetëm edhe katër ditë për të bërë biznes. /Korneri.net

Artikulli paraprakManchester United, 105 milionë euro për Gareth Bale
Artikulli tjetërKy ëshë përforcimi fenomenal i Dortmundit