Napoli ka kontaktuar zyrtarisht klubin e Manchester City për të marrë mbrojtësin Eliaquim Mangala, në formën e huazimit për sezonin e ardhshëm, me të drejtë blerje në fund të vitit. Valencia dhe AC Milan kanë qenë klubet e tjera që janë interesuara për futbollistin e kombëtares franceze. City është gati ta lejojë huazimin e futbollistit që u ble për 40 milionë euro në verën e vitit 2014.
25-vjeçari, Eliaquim Mangala, ka luajtur 64 ndeshje për Manchester City, që kur u ble nga Porto, por nuk ka lënë një përshtypje të mirë në të gjitha këto ndeshje, kësisoj nuk është më në planet e trajnerit Pep Guardiola. Ndërkohë, një tjetër futbollist që nuk është në planet e Guardiola, Samir Nasri, ka nisur bisedimet me Besiktas për transferimin në Turqi.
Nasri ka fituar dy herë Premier League që kur erdhi në “Etihad” nga Arsenal, për 30 milionë euro në vitin 2011. 29-vjeçari ka qenë i dëmtuar gjatë pjesës më të madhe të sezonit të kaluar dhe luajti vetëm 13 ndeshje për trajnerin Pellegrini. City do të largojë Mangala dhe Nasri për të formuar pagën që do t’i jap portierit të ardhur nga Barcelona për 25 milionë euro, Claudio Bravo.

Artikulli paraprakChelsea ka dërguar ofertë zyrtare në zyret e Milanos
Artikulli tjetërMaradona “sulmon” Messi-n: Tërheqja nga Argjentina histori e montuar