Atalanta ka konfirmuar tre raste pozitive me koronavirus. Klubi njoftoi se nga testimet e fundit, tre prej tyre kishin dalë pozitiv.

“Atalanta njofton se në testet annti-Covid këtë javë, janë zbuluar tre raste pozitive. Lojtarët e prekur janë asimptomatikë dhe për momentin janë në izolim”, thuhet në deklaratën e klubit të Atalantës.

Nuk dihet nëse mes të infektuarve është edhe mbrojtësi i Shqipërisë, Berat Gjimshiti, i cili nëse asgjë tjetër, ka frikë se mund të jetë prekur nga bashkëlojtarëtbe tij.

Artikulli paraprakAsiame Com
Artikulli tjetërIlir Berisha nuk është më pjesë e Feronikelit