Shumë gjëra janë thënë dhe sqaruar tashmë për sherrin e turpshëm në “Old Trafford” mes dy Manchesterëve, por ka edhe një zbulim tjetër. Paska qenë një frazë e thënë “në ajër”, por me destinacion të caktuar, që paska nisur gjithçka. “Ibra, flet shumë por lëviz pak”, paska thënë një pjesëtar i stafit të Guardiolës ndërsa kalonte në korridoret e stadiumit. Natyrisht, nervat janë ngritur, ndërsa “pika që derdhi gotën” ishin fjalët e Murinjos për festimet e zhurmshme të Sitit: “Tregoni më shumë respekt”.

Artikulli paraprakFormacioni më i mirë në 5 ligat evropiane, e pabesueshme kush mungon!
Artikulli tjetërVan Gaal thumbon Jose Mourinhon