Franca vazhdon të jetë një vend që vazhdimisht prodhon talentë të futbollit, të cilët me hapa të sigurtë janë duke u shndrruar në yje të futbollit evropian.

Emra si Pogba, Greizmann, Koman, Lemar, Mbappe, premtojnë të ardhme për kombëtaren e “gjelave”, ku në bazë të disa analizave nga analistët francez, Franca mund të jetë ekipi që do të dominojë në futbollin botëror që nga “Euro 2020” e tutje.

Në fotografinë e mëposhtme, mund ta shikoni përbjen dhe rezervat e kombëtares së ardhshme të Francës:

Artikulli paraprakAnglezët nga Manchester blejnë Elbasanin, i ndryshon emri ekipit
Artikulli tjetërDigitalb Kupa e Kosovës në futboll: Ja përballjet gjysmëfinale