Siç ju njoftuam 24 orë më herët, kjo ndodhi.

Mbrojtësi brazilian, Léo Duarte, nuk ka mundur të gjej vend në formacionin e Milanit, pasi pritshmëritë e tij të mëdha dolën të jenë minimale dhe u pa menjëherë se nuk është për nivelin e gjigantit Italian, përcjell Korneri.net

Kjo bëri që dje (siç shkruajtëm të dielën), duke marr lajmin nga mediat e afërta për Milanin, Duarte kishte pranuar transferimin në formë huazimi te klubi turk Basaksehir, që është në duart e presidentit turk, Recep Tayip Erdogan.

Duarte do të huazohet atje deri me 30 qershor 2022, dhe pas një viti Basaksehir mud ta blej për rreth 3-5 milionë euro. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here