Milot Rashica është një nga benjaminët e futbollit shqiptar. Djaloshi nga Kosova bëri zgjedhjen e madhe duke zgjedhur të përfaqësojë kombin e tij.

Futbollisti i talentuar ka një dashuri të madhe për dheun e tij dhe mbanë lidhje të forta me të. Shikoni mirë fotografinë e mëposhtme. Në ndeshjene e fundit njëra nga mbrojtëset e Rashicës kisht flamurin e Kosovës ndërsa tjetra atë të Shqipërisë.

rashicaa

Artikulli paraprakKy është xhevahiri i fundit në agjendën e Real Madrid [FOTO]
Artikulli tjetërLorik Cana dhe Kosova, mësoni çfarë po ndodh në orët e fundit