FOTO/ Zhgënjehet Italia, ndryshon renditja për pjesëmarrje në Champions League

11:54, 03/11/2016
Pas ndeshjeve të katërta në Champions League ka ndryshuar renditja e klubeve në kompeticionet europiane.

Befasia e këtij sezoni janë klubet italiane të cilat renditen shumë poshtë për shkak të zhgënjimit të Champions League dhe Europa League.

Në vendin e parë pa dyshim qëndron Spanja, më pas vjen Gjermania dhe pastaj Anglia, shkruan “Calciomercato”, raporton Syri.net.

Në renditjen e përgjithshme skuadrat italiane renditen në vendin e 4-t ndërsa në atë sezonale është një zhgënjim i madh pasi Serie A pozicionohet në vendin e 6-të./ Syri.net

Renditja e përgjithshme:Image

Renditja sezonale:

Image

Artikulli paraprakZYRTARE/ FIFA i jep leje Besart Berishës të luajë për Kosovën
Artikulli tjetërSkuadra e famshme greke pas futbollistit kosovar