Ndeshja e Kombëtares Shqiptare U-21 me Greqinë, takim i vlefshëm për eliminatoret e europianit 2017 nuk ka shkuar pa probleme.

Pas akordimit të një penalltie në favor të ekipit grek, ka pasur një përplasje të ashpër të futbollistëve të Kombëtares U-21 me përfaqësuesen U-21 të Greqisë.

Në fushë kanë hyrë edhe stafet e Kombëtareve për të ndarë futbollistët. Takimi është ndërprerë për disa minuta, dhe ka rinisur vetëm kur është qetësuar gjendja.

Artikulli paraprakA e keni ditur që nuk ka të drejtë loje?!
Artikulli tjetërUEFA mund të bllokojë ndeshjet në ‘Loro Boriçi’