Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (3L) clebrates a goal with teammates during the Spanish league football match FC Barcelona vs Sevilla FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Sulmuesi i Milanit, Gerard Deulofeu do të jetë transferta e parë e Barcelonës për sezonin e ri.

Është media pranë klubit katalanas “Mundo Deportovo” e cila ka zbuluar përforcimin e radhës të Barcelonës,

Deulofeu aktualisht i takon Evertonit, me të cilin ekip ka një kontratë deri më 30 qershor të vitit 2018, por është i huazuar te Milani deri në fund të sezonit.

Nga viti 2013-2015 Deulofeu ka qenë pjesë e Barcelonës nga viti 2003 e deri më 2015, por në atë kohë është huazuar te skuadra si: Everton dhe Sevilla.

Image

Artikulli paraprakEdhe Marcelo futet në histori të Real Madrid, barazon rekordin e legjendës….
Artikulli tjetërEnrique drejt largimit! Krejt Barcelona mbështet këtë trajner për të ardhmën…