Sonte në Francë zhvillohet ndeshja e Europa Leagues ndërmjet Lyonit dhe Beshiktashit.

“Zëri.info” merr vesh se tifozët e klubit turk e kanë përgatitur një baderolë kushtuar Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në Francë në bazë të një fletarresti serb.

Burimet kanë treguar se turqit do ta zbulojnë një mesazh ku thuhet: “Bashkë me fitore erdhëm me marrë edhe Ramushin”.

Zbulimin e banderolës mund ta pengojë vetëm ndalimi i futjes së tij në stadium, gjë që është e mundur, shkaku i përmbajtjes politike.

Image

Artikulli paraprakJa çfarë do të ndodh nga sezoni i ardhshëm në Seria A
Artikulli tjetërMesfushori i Chelsea në telashe të mëdha për ngjarjen që i ndodhi