Sipas ‘Mirror’, mesfushori i Hullit, Ryan Mason, është në gjendje kritike, pasi ka thyer kafkën dhe ka gjakderdhje në tru, pas përplasjes që pati me mbrojtësin e Chelsea, Gary Cahill.

Menjëherë pas lëndimit, Mason është dërguar me urgjencë në spital dhe pritet që shumë shpejtë t’i nënshtrohet një operacioni.

Artikulli paraprakLyon e fitoi derbin ndaj Marseille
Artikulli tjetërItali, Antimafia përjashton ekipin e futbollit nga çdo aktivitet