Kush e ka përjetuar ta shoh duke luajtur, ai num mendon ndryshe.

Diego Armando Maradona, ka qenë dhe do të mbetet futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave në futboll, shkruan Korneri.net

Ai ka bërë gjithçka në karrierën e tij shumë vjeçare, dhe i vetëm e ka bartur në shpinë ekipin e tij, sidomos Napolin ku luajti pjesën më të madhe të karrierës, në kampionatin më të fortë ndonjëherë në histori të futbollit, dhe kurrë më nuk do të ketë si Serie A nga viti 1984 e deri më 2007, por vitet e tij të 80-ta, ishin të arta.

Po ju kujtojmë përmes fotografive disa nga momentet më të mira në karrierën e tij, e më pas edhe në ngjarjet pas futbollit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here