Faqja zyrtare e UEFA-s ka bërë një lëshim të madh.

Në faqen zyrtare të shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, është bërë një gabim i madh me skuadrën kosovare, KF Trepça.

Edhe pse Kosova u pranua në UEFA më 3 maj, në faqen zyrtare të këtij institucioni figuron se KF Trepça është skuadër nga Serbia.

Screenshot_4

Artikulli paraprakZYRTARE/ “Tronditet” Barcelona, Messi konfirmon dëmtimin
Artikulli tjetërKuiz: Sa ndeshje ka zhvilluar Përfaqësuesja e Kosovës deri më tani dhe cili është bilanci?