Juventus ka mposhtur Interin 1:0 dhe ka fituar derbin e kësaj xhiroje në Serie A

Lojtari më i mirë i Juventusit në këtë ndeshje sipas Whoscored ishte kolumbiani Juan Cuadrado me notën 7.9, i cili shënoi golin e vetëm dhe të fitores në këtë derbi.

Ndërsa lojtari më i dobët i takimit ishte sulmuesi dhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi.

Image

Artikulli paraprak25-vjeçari Neymar, dyfishin e golave të “25-vjeçarit” Ronaldo!
Artikulli tjetërCuper, trajneri më i pafat në historinë e futbollit